Używasz AdBlocka?

Dzięki reklamom, linkom afiliacyjnym i artykułom sponsorowanym
mogę nadal pisać o rodzinnych podróżach.
Jeśli możesz, wyłącz proszę AdBlocka w swojej przeglądarce.

Zlot Syren w Cieszynie

Myśleliśmy, że na miejskim parkingu obok campingu Pod Czarnym Bocianem odbywa się czeski zlot klasyków. Okazało się jednak, że kilku Czechów odkurzyło swoje zabytkowe cacka, aby odwiedzić Śląski Zlot Syren 🙂

Syreny w Cieszynie

O ile Klasyki na granicy już się pojawiały na campingu Pod Czarnym Bocianem, to Śląski Zlot Syren zawitał tu po raz pierwszy. Kłęby specyficznie „pachnącego” dymu (niektórzy mogą pamiętać je z dzieciństwa. Ja pamiętam zapach spalin Syrenki sąsiada od prababci 😉) unosiły się pod campingiem, a „tymdyryndym” (równie charakterystyczny dźwięk dwusuwowego silnika Syrenki) ogłaszał przyjazdy i wyjazdy w trasę. Pośród Syren pojawił się także gościnne Maluch z Niewiadówką. Na najmłodszych czekała domowa wata cukrowa w wersji mini i niekończąca się zabawa na campingu.

Syreny dla ciekawskich widzów

Zazwyczaj zlotom klasyków towarzyszą wystawy samochodów dla widzów. Można wtedy nie tylko zobaczyć z bliska motoryzacyjne cacka sprzed lat, ale także porozmawiać z ich właścicielami. 6 Śląski Zlot Syren miał w tym roku bardziej dynamiczną formułę i widzowie, którzy pojawiali się na campingu, aby zobaczyć Syrenki, trafiali niekiedy na momenty, gdy zlot był akurat w trasie. Oprócz Cieszyna, można je było „złapać” w sobotę w Ustroniu około południa, a także na torze Rally Park Kaczyce. W ostatnim miejscu kilka Syren brało udział w konkursie jazdy sprawnościowej, a organizatorzy nagrodzili 3 najlepsze syreniarskie drużyny w osobnej kategorii.

Nagrody na zlocie

Organizatorzy jak zawsze nagrodzili uczestników zlotu w kilku kategoriach. Okolicznościowe puchary zostały rozdane w kategoriach:

  • 1, 2, 3 miejsce w kategorii „Najładniejszy samochód”
  • 1, 2, 3 miejsce w konkursie jazdy zręcznościowej
  • Majsterklepka zlotu
  • Superrodzina zlotu

Śląski Zlot Syren

Śląski Zlot Syren odbył się już po raz szósty i jest imprezą cykliczną, skupiającą miłośników Syren z całej Polski co drugi rok. Uczestnicy przyjechali nie tylko ze Śląska, ale także z innych województw. Organizatorem zlotu jest Śląska Rodzina Syren i Muzeum Motoryzacji i Techniki w Ligocie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

error: Nie kopiuj