Używasz AdBlocka?

Dzięki reklamom, linkom afiliacyjnym i artykułom sponsorowanym
mogę nadal pisać o rodzinnych podróżach.
Jeśli możesz, wyłącz proszę AdBlocka w swojej przeglądarce.

50. urodziny Malucha, czyli 50-lecie Fiata 126p – Bielsko-Biała

3 czerwca Bielsko-Białą opanowały setki Maluchów. My też tam byliśmy niebieskim Fiacikiem i jechaliśmy w paradzie przez całe miasto. Zapraszam do foto- i wideorelacji.

Mały Fiat przetrwa jeszcze tysiąc lat!

Dokładnym potwierdzeniem słów piosenki Big Cyca był sobotni widok pod Ratuszem w Bielsku-Białej, a potem na terenach ZIAD-u pod Szyndzielnią. Dziś nie będę się dużo rozpisywać, ponieważ najwięcej przekazują zdjęcia i filmy z 50-tych urodzin Fiata 126p, które urządzone były z prawdziwą pompą! W telegraficznym skrócie było tak:

50 urodziny Fiata 126p w Bielsku-Białej i parada Maluchów

Parada to był sztos 😀 Oficjalnie w paradzie jechało 126 samochodów, ale w spotkaniu uczestniczyło ponad 250. Na miejscu spotkaliśmy znajomych, którzy nie zdążyli zapisać się na oficjalną listę. Dla wyobrażenia ilości – pełen Maluchów był cały Plac Ratuszowy, a pod Szyndzielnią zajęły jeden ogromy parking i kolejny na górce. Parada przejechała odcinek od Ratusza, mijając Zamek Sułkowskich, jadąc dalej w stronę Szczyrku, potem aleją Andersa i Armii Krajowej aż pod tereny przy hali sportowej pod Szyndzielnią. Wzdłuż trasy stała cała masa widzów, machających nam w zasadzie przez całą drogę. Najwięcej Bielszczan widać było w centrum przy Stojałowskiego i w okolicach zamku, ale na dalszych odcinkach niemal co chwilę obserwowaliśmy serdeczność i zainteresowanie paradą. Jak wyglądał przejazd możesz zobaczyć na filmiku (bez cięć i cenzury ;-)):

50 urodziny Malucha pod Szyndzielnią – Bielsko-Biała

Przed halą widowiskową odbywały się wywiady i koncerty, a także nie zabrakło atrakcji dla dzieci. Najlepsze były oczywiście dmuchańce 🙂 Również tutaj można było coś przekąsić z food tracków, choć w pierwszej części imprezy odczuwało się za małą ilość ławostołów, które nie były w stanie pomieścić setek uczestników spotkania i widzów, którzy także dopisali.

Bolid [126EVOLUTION] na urodzinach Malucha w Bielsku-Białej

Opowiadając o 50-tych urodzinach Malucha w Bielsku-Białej, trzeba wspomnieć o międzynarodowym klubie zrzeszającym miłośników Fiata 126, czyli [126EVOLUTION]. Maluchy reprezentujące klub otwierały paradę, a grupa [126EVOLUTION] występowała tu w roli Partnera imprezy. W trakcie spotkania pod Dębowcem zaprezentowali pokazowego bolida [126EVOLUTION]. Co, jak co, ale warkot tego silnika zrobił wrażenie na każdym, komu udało się zobaczyć imponujący przejazd bolidu 😉

Zlot Fiatów 126p w Bielsku-Białej – podsumowanie

Z punktu widzenia uczestnika imprezę zaliczam do udanych. Pod Szyndzielnią wszystko było rozrzucone na dużym terenie i łatwo było przegapić poszczególne atrakcje, ale zachwyt i zadowolenie unosiło się w powietrzu. Czekamy na kolejną imprezę Maluchów 😉


Jeśli podobał Ci się artykuł, wesprzyj mnie w tworzeniu następnych treści i zostań Patronem mojego bloga:

Wspieraj Autora na Patronite

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

error: Nie kopiuj