Pomóż dzieciom – Wielka Wyprawa Maluchów w wielkiej sprawie

Największe media mówią dziś o Wielkiej Wyprawie Maluchów, która pojechała po milion do Monte Carlo. Jeśli jeszcze nie wiesz o co chodzi – koniecznie przeczytaj krótki artykuł i dowiedz się, jak przyłączyć się do akcji.

Maluchy na wyprawie do Monte Carlo

4 lipca Wielka Wyprawa Maluchów ruszyła z naszego pięknego Bielska-Białej, aby przejechać 4000 km w ważnej sprawie. Wyprawa postawiła sobie za cel zebranie miliona złotych dla dzieci – ofiar wypadków drogowych. W wyjeździe wzięli udział najwięksi spośród największych polskich gigantów motosportu: Rafał Sonik, Kajetan Kajetanowicz, Janusz Szerla, ale przede wszystkim Sobiesław Zasada i Longin Bielak – kierowcy rajdowi, liczący w sumie 190 lat (!!!) oraz nieustraszony drifter, prowadzący Malucha stopą – Bartek Ostałowski. Akcję wsparli swoim udziałem także youtuberzy: Remigiusz „Rezi” Wierzgoń, Szymon „Szumi” Szumniak i Robert „HI_5_ Buczyński. Oprócz znanych nazwisk, w wyprawie udział wzięli pasjonaci (i organizatorzy wyprawy) Maluchów z 126 EVOLUTION oraz inni miłośnicy motosportu.

4000 km Maluchem dla dzieci

Łącznie z Bielska-Białej wyjechało 35 załóg. Z numerem 115 pojechał nasz niebieski Maluszek z moim mężem za kierownicą 🙂 Jeśli sądzisz, że był to wyjazd turystyczny i niewymagający – jesteś w błędzie. Codziennie ekipa przejeżdżała około 500 km, co zabierało dosłownie calutki dzień. Dla przypomnienia – w Maluchu jest naprawdę ciasno, nie ma wspomagania i klimy, a o awaryjności może co nieco powiedzieć spora część załóg. Wielka Wyprawa Maluchów przejechała bajeczną widokowo trasę i z pewnością dla każdego z uczestników była to niezapomniana przygoda, ale sama podróż przez wiele dni w upale była naprawdę wyczerpująca. To wszystko było jednak zupełnie nieważne, bo cel wyprawy był jasny: zebrać milion na pomoc dzieciom. Po długiej podróży ekipy szczęśliwie wróciły 13 lipca do Krakowa 🙂

Jeszcze możesz wesprzeć zbiórkę!!!

Więcej o wyprawie dowiesz się z oficjalnej strony: https://wielkawyprawamaluchow.pl

Możesz zajrzeć także na stronę organizatora: https://www.126evolutionofficial.com

Ale najważniejsze – zajrzyj na stronę zrzutki, która jeszcze trwa: https://zrzutka.pl/wielkawyprawamaluchow

O wyprawie obejrzysz także relacje na YouTube, m.in.:


Jeśli podobał Ci się artykuł, wesprzyj mnie w tworzeniu następnych treści i zostań Patronem mojego bloga:

Wspieraj Autora na Patronite

2 thoughts on “Pomóż dzieciom – Wielka Wyprawa Maluchów w wielkiej sprawie

  1. Świetny artykuł. W czasie poszukiwania w sieci informacji trafiłam na ten artykuł. Wielu osobom wydaje się, że mają odpowiednią wiedzę na poruszany przez siebie temat, ale zazwyczaj tak nie jest. Stąd też moje zaskoczenie. Po prostu super artykuł. Zdecydowanie będę polecał to miejsce i częściej tu zaglądał, żeby zobaczyć nowe posty.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

error: Nie kopiuj