Używasz AdBlocka?

Dzięki reklamom, linkom afiliacyjnym i artykułom sponsorowanym
mogę nadal pisać o rodzinnych podróżach.
Jeśli możesz, wyłącz proszę AdBlocka w swojej przeglądarce.

Prezent dla podróżnika? Wybierz drewnianą mapę świata

Znasz jakiegokolwiek podróżnika, który nie chciałby mieć mapy, na której można zaznaczać wszystkie odwiedzone miejsca? Ja marzę o takiej, odkąd pamiętam. O ile lata temu pozostawało rysowanie kropek na globusie lub wbijanie pinezek na mapie zawieszonej na korkowej tablicy, to dziś osobista historia podróży może stać się eleganckim i oryginalnym elementem wystroju wnętrz. W tym artykule opowiem o drewnianych mapach dla podróżników, które cieszą oko.

Niespokojne serce podróżnika

Jeśli czytasz moje artykuły na blogu, zapewne przynajmniej drzemie w Tobie dusza podróżnika i wiesz, że ktoś, kto kocha podróże, może mieć poważny problem z usiedzeniem w jednym miejscu. Kolejne wyjazdy planuje się w głowie, jeszcze zanim wróci się z ostatniego i tak w kółko ;-). Podróże są cudownym sposobem na życie i poznawanie prawdziwego świata. To, co zobaczymy na własne oczy, nie da się porównać z lekturą książek. Bez względu na to, czy Twoje podróże dotyczą najbliższego regionu, kraju, kontynentu czy świata — zawsze są wyjątkowe i skutecznie dodają skrzydeł do dalszych aktywności. Podróże skutkują także niezwykłą mapą wspomnień każdego z nas. Z biegiem czasu niektóre z nich mogą blednąć, ale jest na szczęście parę sposobów, aby je zatrzymać.

Bezcenne wspomnienia z podróży

Najprostszym i oczywistym sposobem na zatrzymanie wspomnień są oczywiście zdjęcia i filmy z podróży. Dziś niemal każdy ma swoim smartfonie cały arsenał możliwości: aparat, kamerę, dyktafon i notatnik. Dwa ostatnie świetnie przydają się do tworzenia zapisków z podróży, które potem mogą zamienić się relację w social mediach, bloga czy podróżniczy dziennik. Jak jednak uporządkować wspomnienia? Genialnym sposobem, o którym sama od lat marzę, jest stworzenie mapy podróży — tych minionych, albo planowanych (a może jedno i drugie). Oczywiście znów możesz postawić na technikę i zlecić wujaszkowi Google, który dość dokładnie śledzi każdy Twój krok, ale po pierwsze nie musisz chcieć być śledzony, a po drugie taka historia podróży jest nijaka (przynajmniej według mnie). Twoje podróże są przecież wyjątkowe i zasługują na wyjątkową oprawę 🙂 Jak zatem zabrać się za efektowną mapę podróży?

Mapa świata na ścianę — mapą Twoich podróży

Tablice korkowe, zwijane mapy ścienne i podświetlane globusy odeszły już do lamusa. Teraz Twoja mapa podróży może być elegancka i oprócz funkcji praktycznej, czyli możliwości zaznaczania odwiedzonych miejsc, może stanowić imponujący element wystroju wnętrza. Co powiesz na drewnianą mapę świata na ścianie Twojego salonu, biura lub firmy? A może ktoś z Twoich bliskich kocha podróże i szukasz pomysłu na prezent? Drewniana mapa świata na ścianę to propozycja dla osób, które cenią sobie estetykę i jakość. Od czego zacząć tworzenie takiej mapy?

Drewniana mapa świata na ścianę z możliwością personalizacji

No właśnie. Mapa świata na ścianę, która ma służyć do zaznaczania odwiedzonych miejsc, musi być spersonalizowana. Inaczej nie miałoby to sensu. Jeśli zatem myślisz o takim cacku dla siebie albo dla innego podróżnika na prezent, zastanów się nad kolorem i elementami, które powinny się na niej znaleźć. W Internecie znajdziesz wygodny konfigurator drewnianych map dla podróżników, który umożliwi Ci wybór:

  • kolorystyki drewna spośród aż 20 wzorów (dostępny jest nawet wariant z mchem)
  • rozmiaru mapy (do wyboru 5 wariantów, z których najmniejszy to 90 × 56 cm, a największy: 256 × 160 cm)
  • opisów (możesz wybrać wariat tylko z granicami krajów albo zdecydować się dodatkowo na nazwy państw, stolice, stany)
  • dodatkowych akcesoriów: samolotów, statków, delfinków, pinezek, nazw oceanów, Antarktydy (część akcesoriów jest w cenie mapy)

Krótko mówiąc, proces wyboru mapy może trwać zdecydowanie dłużej niż jej montaż 😉

Prezent dla podróżnika albo dla całej rodzinki

Drewniana mapa na ścianę to także świetny pomysł na rodzinną zabawę i prezent dla całej rodziny. Jeśli podróżujecie z dziećmi, wspólne budowanie mapy i zaznaczanie na niej odwiedzonych miejsc to nie tylko wspaniały sposób na rozwijanie podróżniczych pasji, ale także doskonała lekcja geografii dla najmłodszych 😉 Montaż mapy jest prosty i nieinwazyjny — nie musisz zatrudniać ekipy i wiercić dziur w ścianach. Zresztą zobacz filmik:

Gdzie kupić drewnianą mapę świata na ścianę?

Drewniana mapa na ścianę do zaznaczania odwiedzanych miejsc to świetny pomysł na prezent dla podróżnika. Aby wybrać interesujący Cię wariant, najlepiej skorzystać z konfiguratora mapy świata 3D, który znajdziesz TUTAJ. Więcej o mapach dowiesz się na stronie producenta map: losokawood.com. Swoją drogą, gdyby ktoś z moich bliskich czytał ten artykuł i zastanawiał się co mi kupić na urodziny, rocznicę, święta czy jakąkolwiek inną okazję — to już wie 🙂


Artykuł powstał w ramach płatnej współpracy z producentem map LosokaWood. Wszystkie zdjęcia pochodzą ze strony Partnera – losokawood.com.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

error: Nie kopiuj