Używasz AdBlocka?

Dzięki reklamom, linkom afiliacyjnym i artykułom sponsorowanym
mogę nadal pisać o rodzinnych podróżach.
Jeśli możesz, wyłącz proszę AdBlocka w swojej przeglądarce.

Pomysły na prezent dla podróżnika – TOP 10

Aż nie chce się wierzyć, że do świąt został już niespełna miesiąc. Muszę przyznać, że zazwyczaj wszystko zostawiam na ostatnią chwilę, ale nie tym razem. Jeśli wśród swoich bliskich masz miłośników podróży – ten artykuł jest właśnie dla Ciebie 😉 Dziś sprawdzisz moje typy na udane pomysły na prezent dla podróżnika.

Najlepsze prezenty dla podróżnika 

Co kupić podróżnikowi na prezent? Jak to co? Wszystko, co związane z podróżami 😉 Osobiście uwielbiam wszelkie mapy, kubki, albumy i dzienniki. Na mojej liście „TOP 10 prezentów dla podróżników” znajdują się zatem zarówno uniwersalne pewniaki, jak również propozycje kierowane do miłośników konkretnej aktywności turystycznej. Musisz bowiem pamiętać, że nie sposób wrzucić wszystkich podróżników do jednego worka. Jedni kochają podróże po Polsce, inni eksplorują najdalsze zakątki świata. Są tacy, dla których domem jest dosłownie każde miejsce na ziemi, podczas gdy innych zadowolą tylko najlepsze hotele. Co innego lubią miłośnicy gór, biwaków i karawaningu, a czym innym zachwycą się bardziej zachowawczy turyści, preferujący wyjazdy zorganizowane. Zresztą… długo by wymieniać, bo chyba dla każdego z nas podróże oznaczają co innego, niemniej jednak chyba zawsze wiążą się z przyjemnością, a często nawet z pasją. 

Pomysł na prezent dla podróżnika – TOP 10

  1. Moją listę otwiera zdecydowanie album na zdjęcia z podróży. W dzisiejszych czasach niemal wszyscy pstrykają setki zdjęć przy byle okazji, ale rzadko je wywołują. Wystarczy usterka aparatu, smartfona czy karty pamięci, aby stracić fotografie bez możliwości ich odzyskania. Właśnie dlatego warto przynajmniej raz w roku zmotywować się i wybrać najlepsze zdjęcia, aby stworzyć z nich piękny album. Można to zrobić nie tylko w formie popularnej w ostatnich latach fotoksiążki, ale także w postaci personalizowanego albumu na zdjęcia dla podróżnika, który może być trafionym pomysłem na prezent dla podróżnika.
  2. Drugi pomysł na prezent dla podróżnika, który według mnie jest absolutnym strzałem w dziesiątkę to mapa do zaznaczania odwiedzonych miejsc. Prawdę mówiąc, mapa to uniwersalny prezent dla podróżnika i czy będzie to mapa turystyczna, czy mapa na ścianę, czy wypasiony globus dla podróżnika do zaznaczania odwiedzonych miejsc – chyba każda powinna ucieszyć miłośników bliższych i dalszych wojaży.
  3. Nie zliczę, ile podróżniczych książek przeczytałam w życiu. Odbyłam dzięki temu niezwykłe podróże w miejsca, których prawdopodobnie nie będzie mi dane zobaczyć na własne oczy. Myślę, że książka podróżnicza to kolejny dobry pomysł na prezent dla podróżnika. A co, jeśli taka książka będzie inspiracją do kolejnych wojaży? Ciekawie zapowiada się na przykład książka z dedykacją dla podróżnika z 1000 pomysłów na przygody życia. 
  4. W erze wszechobecnego świata Internetu, social mediów i blogów, mogłoby się wydawać, że nikt już nie pisze papierowych dzienników. Nic bardziej mylnego! Notatnik lub dziennik z podróży może być niepowtarzalną i oryginalną pamiątką z wyprawy w wymarzone miejsce. Można tam nie tylko zapisywać wspomnienia, ale także wklejać bilety, paragony, suszone rośliny… Możliwości jest niezliczenie wiele. Czy warto? Pewnie, że warto! Takiej pamiątki nie sposób podrobić. 
  5. A może jakoś nagrodzić znajomego podróżnika? Jeśli w najbliższym czasie obchodzi okrągłe urodziny, może warto, aby coś mu je przypominało? Co powiesz na plakat w ramce z mapą?
  6. Masz znajomego górołaza? Z pewnością ucieszy gopraktyczny prezent dla podróżnika, z którego będzie mógł korzystać także w trakcie kolejnych wypraw. Idealnie sprawdzi się personalizowany kubek termicznypojemnik turystyczny lub zestaw kubków i termosu.
  7. Skoro jesteśmy już przy prezentach użytkowych, to nie byłabym sobą, gdybym na tej liście nie znalazła miejsca dla metalowego kubka. My z takich korzystamy w przyczepie i zapewniam, że wielu karawaningowych maniaków ucieszy się z takiego prezentu.
  8. Uwielbiam wielofunkcyjne narzędzia. Zawsze w torebce noszę scyzoryk szwajcarski i składane kombinerki z kilkoma jeszcze narzędziami, schowanymi w niewielkie etui. Nie trzeba być survivalowym maniakiem, aby takie gadżety były przydatne. Możesz mi wierzyć, że wykorzystuję je regularnie podczas wyjazdów i spacerów. Sądzię, że multitool  świetne sprawdzi się na prezent dla podróżnika.
  9. W zasadzie mógłby to być pierwszy na liście pomysł na prezent dla podróżnika, bo większość wypraw – szczególnie tych dalszych – wymaga sporych nakładów finansowych. Oczywiście można podróżować taniej i drożej, ale kasa zawsze się przyda. Właśnie dlatego idealnym prezentem dla podróżnika jest skarbonka dla podróżnika 🙂
  10. Nie przekonują Cię moje propozycje? Sprawdź inne pomysły na prezent dla podróżnika na swistakpakuje.pl

Podróże małe i duże

Nieważne czy ktoś lubi spacery po okolicy i odkrywanie regionalnych atrakcji, czy jedzie na drugi koniec świata. Pasja podróży to znajdowanie przyjemności w kontakcie z naturą, zabytkami i światem, który nawet dla największych globtroterów skrywa miliony tajemnic i przygód. Myślę, że najlepszy prezent dla podróżnika to taki, który pozwoli mu zatrzymać choćby okruchy wspomnień z ukochanych miejsc. Na koniec pozostaje mi życzyć trafnie wybranych prezentów dla każdego z nas 😉


Artykuł powstał w ramach współpracy reklamowej ze swistakpakuje.pl. Wszystkie zdjęcia pochodzą ze strony Partnera – swistakpakuje.pl.Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

error: Nie kopiuj