Używasz AdBlocka?

Dzięki reklamom, linkom afiliacyjnym i artykułom sponsorowanym
mogę nadal pisać o rodzinnych podróżach.
Jeśli możesz, wyłącz proszę AdBlocka w swojej przeglądarce.

Jak zaplanować zwiedzanie Wrocławia z przewodnikiem?

Z czym kojarzy Ci się Wrocław? Mnie przede wszystkim z kultowym programem Państwa Gucwińskich, prowadzonym we wrocławskim ZOO. Tymczasem Wrocław to potężna dawka przewrotnej historii, liczne zabytki, urokliwe zakątki i niezliczona ilość miejsc, które warto odwiedzić. O tym, jak Breslau stało się Wrocławiem, najlepiej opowie jeden z tutejszych przewodników.

Z kamerą wśród zwierząt i Dom pod dwoma orłami

Program Hanny i Antoniego Gucwińskich emitowany był w telewizji przez 30 lat i wychowały się na nim całe pokolenia Polaków. To oni, jaki nikt wcześniej, potrafili zarażać miłością do zwierząt i pobudzać ciekawość świata przyrody. Państwo Gucwińscy rozsławili także wrocławskie ZOO, przyciągając do Wrocławia rzesze turystów. 

Zupełnie inną odsłonę Breslau od czasów przedwojennych, aż do lat 90. pokazano we współczesnym serialu historycznym Dom pod dwoma orłami. Poplątane i tragiczne losy Polaków, Niemców i Ukraińców toczą się m.in. na ulicach niemieckiego Wrocławia i doskonale ukazują mnogość ludzkich dramatów oraz niezwykłą historię miasta. Szczerze mówiąc, po obejrzeniu tego filmu nabrałam ochoty na wizytę w mieście, w którym historia przeplata się z codziennością. 

Jak zwiedzać Wrocław – z przewodnikiem czy na własną rękę?

Planując wycieczkę do Wrocławia warto zacząć od mapy miasta, na której widać, jak wiele można (a nawet trzeba) tu zobaczyć. I tu pojawia się pierwszy problem, bo… nie wiadomo od czego zacząć. Przewodniki po mieście wprawdzie opisują ważniejsze miejsca, ale jak ułożyć plan wycieczki, aby zdążyć zobaczyć najciekawsze miejsca w jeden weekend? Jeśli nie masz luźnego tygodnia na własną eksplorację miasta, nie pozostaje nic innego, jak zwiedzanie miasta z lokalnym przewodnikiem. Gdzie go znaleźć?

Zwiedzanie Wrocławia z przewodnikiem i wycieczki tematyczne

Przewodnik po Wrocławiu pokaże Ci najciekawsze miejsca w optymalnym czasie, opowie o legendach i faktach historycznych, a także pokaże miasto w sposób, który ciężko osiągnąć na własną rękę. Co więcej, jeśli zdecydujesz się na jeden z programów tematycznych z animacjami i dodatkowymi atrakcjami, masz prawie jak banku, że dzieci także będą zadowolone. Gdzie znaleźć przewodnika po Wrocławiu? Już podpowiadam 🙂

Nieszablonowe i atrakcyjne zwiedzanie Wrocławia z przewodnikiem

Szukając informacji o tym, co warto zobaczyć we Wrocławiu, chciałam znaleźć także coś, co będzie atrakcyjne dla dzieci. I znalazłam! Oprócz standardowych programów zwiedzania miasta, można wybrać wrocławską wycieczkę w czasie, wyprawę rowerową po mieście (super sprawa, jeśli macie już starsze latorośle, które lubią jazdę na dwóch kółkach), albo szlakiem wrocławskich krasnali (to idealna propozycja dla młodszych dzieci). To nie koniec, bo na miłośników książek Juliusza Verne’a czeka niebanalna odyseja wodna w Hydropolis. Takie niecodzienne zwiedzanie to także świetny pomysł na wyjazd ze znajomymi większą grupą 🙂

Zwiedzanie Wrocławia: Stare Miasto i Ostrów Tumski

Jeśli wolisz bardziej tradycyjne zwiedzanie miasta i potrzebny Ci przewodnik po Wrocławiu, to możesz wybrać także jeden z wariantów zwiedzania Starego Miasta i Ostrowa Tumskiego. Wszystko zależy od tego, ile masz czasu. Jeśli podróżujesz z rodziną, musisz wziąć także pod uwagę możliwości najmłodszych uczestników. Do wyboru masz Stary Rynek na szybko w 2 godziny, nieco dłuższe (bo 3-godzinne) Stare miasto od kuchni z kilkoma wstępami do wybranych miejsc, Ostrów Tumski i Stare Miasto na szybko w 3 godziny lub w wersji dla koneserów w 4 godziny, a także Wrocław na całego w 5 godzin. Do wyboru, do koloru. 🙂 Szczegóły wycieczek znajdziesz na stronie wrocmania.pl.


Artykuł powstał w ramach współpracy reklamowej z wrocmania.pl. Wszystkie zdjęcia pochodzą ze strony Partnera – wrocmania.pl.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

error: Nie kopiuj