Skąd brać kasę na podróże?

Jestem absolutnie przekonana, że to pytanie zadają sobie każdego dnia miliony. Pieniądze na wakacje trzeba zarobić i nie ma innego wyjścia 😉 Można grać też w totka, ale moim przypadku ten patent nie działa i w trakcie losowania nie trafiają w moje liczby 🙂 Owszem – możecie znaleźć kredyt na wakacje, ale przecież i tak trzeba go spłacić, wracając do punktu wyjścia.

Co robić, jeśli budżet wakacyjny jest za mały?

Jeśli nie macie na koncie wygranej w loterii, a w otoczeniu nie kręci się żaden życzliwy sponsor, wówczas zostaje Wam szukanie dobrze płatnej pracy, dzięki której będziecie realizować Wasze podróżnicze marzenia. Wraz z inflacją maleje jednak znacząco wartość naszych pensji, zatem, jeśli nawet dobrze zarabiacie, to siłą rzeczy za te same pieniądze kupicie teraz znacznie mniej, niż rok czy dwa temu. Wakacje są jednak człowiekowi potrzebne, jak rybie woda, bo kiedyś trzeba naładować akumulatory na resztę roku. Co zatem zrobić jeśli w tym roku Wasze plany urlopowe okazują się za drogie?

Pożyczka na wakacje

Zasadniczo najłatwiejszym sposobem na zwiększenie urlopowego budżetu jest pożyczka na wakacje. Czy jest to dobry pomysł? Jestem raczej zwolenniczką odkładania pieniędzy na urlop niż spłacania go, ale czasem nie ma wyjścia. Najważniejsze, aby zachować zdrowy rozsądek. Decydując się na kredyt na wakacje musicie mieć pewność, że bez trudu go spłacicie w założonym czasie. To bardzo ważne, aby nie wpaść w spiralę długów. Druga sprawa, to wybór miejsca, z którego chcecie pożyczyć pieniądze. Najlepiej porównać ofertę różnych firm i wybrać tą, którą oferuje pożyczkę na wakacje na najbardziej korzystnych dla Was warunkach. W tym celu wygodnie jest korzystać z porównywarek pożyczek czy rankingów, takich jak TEN TUTAJ. To zestawienie kredytów na wakacje i nie tylko, dotyczące zarówno banków, jak również firm, udzielających tzw. chwilówek. Wprawdzie nie są to wszystkie oferty na rynku, ale wyszukiwarka pozwoli porównać koszty pożyczek na wakacje z ponad dwudziestu instytucji finansowych.

Tanie wakacje w Polsce – rozwiązanie dla małych budżetów

Odkrycie Ameryki to nie będzie, jeśli napiszę, że jeśli nie stać Cię na drogie wakacje, wówczas pozostaje Ci zafundowanie sobie tanich wakacji. Czasem wystarczy zmienić lokalizację, wybrać obiekt o niższym standardzie, albo zainwestować w namiot i super przygodę 😉 Jasne – nie każdego kręci biwak, ale:

 • chyba w każdej miejscowości są tanie noclegi i drogie noclegi, wystarczy poszukać
 • wakacje w hotelu można zamienić na wakacje w pensjonacie. Wiele z nich posiada naprawdę doskonałą jakość
 • zamiast wakacji w domku, spróbować wakacji na dobrym campingu w namiocie lub przyczepie (na moim blogu znajdziesz opinie o kilku fajnych miejscach TUTAJ)
 • koniecznie centrum? Czasem 1 km dalej cena będzie o połowię niższa
 • szukanie na bookingu i w innych wyszukiwarkach pomija wiele tanich noclegów. Szukaj także w katalogach turystycznych (czasem warto zadzwonić, aby znaleźć złotą ofertę) i w grupach tematycznych (np. na Facebooku)
 • nie chcesz rezygnować z dotychczasowego standardu? Skróć pobyt 😉
 • spróbuj szukać na mapie Google. Można tam znaleźć fantastyczne miejscówki, w których zakochasz się od pierwszego wejrzenia

Tanie wakacje zagranicą

Co by nie mówić, urlop zagranicą rządzi się swoimi prawami, ale wbrew pozorom zasady szukania tanich wakacji są bardzo podobnie. Oprócz tych, o których pisałam w poprzednim akapicie, możesz dodatkowo wykorzystać kolejne rady:

 • szukasz zorganizowanego wyjazdu? Skorzystaj z wyszukiwarki ofert wielu organizatorów w jednym miejscu: SPRAWDŹ TUTAJ. Portal turystyczny pozwoli Ci na obejrzenie ofert sprawdzonych touroperatorów
 • postaw na własną organizację i zaplanuj wakacje samodzielnie. Nie zawsze będzie taniej, ale jeśli dobrze poszperasz, może udać się znaleźć oszczędności i ruszyć w wakacyjną przygodę
  • poszukaj tanich biletów autokarowych TUTAJ
  • szukaj tanich lotów i hoteli w wyszukiwarce TUTAJ
  • a może wynajmij samochód i udaj się w podróż życia? Auto niekiedy możesz oddać w onnym punkcie niż było wypożyczone, co daje jeszcze więcej możliwości do planowania nietuzinkowych wypadów. SPRAWDŹ TUTAJ
 • nie zapomnij o ubezpieczeniu turystycznym. Kupisz je także TUTAJ
 • jeśli organizujesz swój wyjazd samodzielnie, zainwestuj w aktualne mapy (takie papierowe :P). Serio.

Wyjazd zorganizowany czy na własną rękę

Nie oszukujmy się – nie wszystko jest dobre dla każdego. Nie ma też uniwersalnej recepty na tanie wakacje. Jeśli lubisz trzymać rękę na pulsie i nie boisz się wyzwań – śmiało planuj wakacje samodzielnie. Jeśli jednak czujesz się bezpieczniej kupując pakiet – nie zmieniaj tego na siłę, aby zwyczajnie nie popsuć sobie urlopu. Mam nadzieję, że ten artykuł pomoże Ci zdecydować, co w Twoim przypadku będzie lepsze dla Ciebie.


Podane linki przekierują Cię do strony Partnerów w ramach współpracy reklamowej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *